January 2017

Ne 8. 1. 2017 - Na nové začátky.

8. january 2017 at 0:40 | Radek |  Útržky mého života
Tak je tu zas další rok. Ať je pro vás tím nejlepším možným, protože 2016 stál za prd. Ale měl i světlý chvilky.

Je po půlnoci, už je neděle a já slavím. Zkoušky ze čtyř předmětů mám už za sebou a ještě jich pár zbývá. A dnes jsem navíc zabrouzdal na mail v ISu a zjistil jsem, že jeden přednášející cosi dosral se svým předmětem a závěrečný test se nekoná a známku nám zapíše podle podů nasbíraných z úkolů v e-learningu. BOMBA!!!

Popíjím broskvový likérek od sestřenky a vidím svět růžově. Nebo spíš naoranžověle, skrz láhev a barvu té nechutně sladké tekutiny. Ale nemám tu nic jiného, co by se dalo považovat za slavnostní pití.

Zítra ráno vstanu, zblajznu cottage sýr s nějakým celozrnným pečivem a narychlo vyberu dvě beletristická díla ke zkoušce z Literatury v kulturním kontextu. Musím údaje o nich panu docentovi poslat dva týdny před zkouškou a mám to jen tak tak. No jo, já vím, všechno na poslední chvíli.

Poslouchám Björk a za chvilku upadnu ve snění. Pořád si říkám, že půjdu spát brzo a zatím se tak nestalo.

Koukám, že téma týdne je "Slyšíš ten zvuk?". Okamžitě mito připomnělo hru Cards Against Humanity, kde jedna černá karta říká "What's that sound?" a začaly mi v mysli naskakovat nejroztodivnější kombinace s nechutnými, nelidskými bílými kartami. Potichu se směju pod své rádoby vousy a snažím se nevzbudit celý dům. Hehe, no. Tímhle se můj mozek zaobírá - kraviny, kraviny a zase jen kraviny.

Vztahy jsem nadobro zazdil a snažím se věnovat škole a přátelům. A už pomilionté vzkřísit své koníčky. Mám před sebou týden nečekaných událostí a možností, když vypadla jedna zkouška. A chci ho náležitě využít.

V pátek jsem si rychle zapsal předměty do jarního semestru a zapsal jsem si i pingpong, ať mám z krku aspoň část tělocviku. Jo, zrovna tohle je jediný, co mi jakž takž jde.

Nu a co Vánoce? Pohoda. Z dárků jsem dostal jen to nejdůležitější, ty běžný dárky, co dostáváme všichni. Ale mně to stačí, jsem šťasten.
Zašel jsem si dokonce i na půlnoční a tím pro mě začalo něco nového. Zazpíval jsem si Narodil se Kristus pán a cítil jsem se znovuzrozený. Stejně jako ten maličký Ježíšek každý rok.

Podařilo se mi tenhle článek ukončit na pozitivní notu? Ano? Tak to jsem rád.
Mějte se výbordelně, nedělejte moc bordel, ujistěte se, že vaše koberce nedělají žádné boule a do marinády na vepřové nedávejte moc kečupu.
Šťastný nový rok 2017, natrhněte všem negativitám prdel! ;D
Pa
RJK*