November 2016

St 30. 11. 2016 - Noc s Amundsenem

30. november 2016 at 23:02 | Radek |  Útržky mého života
No, s Amundsenem... s tím už byla. Dnes jen s bílým vínečkem.

Dřepím na židli v potemnělém pokoji na koleji, jas na sestřiném notebooku mám skoro na nejmíň, jelikož splubydla spí a nechci mu svítit do ksichtu. Písmenka z klávesnice lovím jak z kaluže listí. Achjo.

Vlastní noťas už jsem poslal poštou na opravu a sestře jsem uzmul její Lenovo. Zprovoznil jsem na něm kolejní internet, což je fakt zázrak. I hotspot pro mobil funguje. A v úkolu do Trafodat jsem vytvořil super skript v javascriptu, kdy mi želvička nakreslí pravidelnou šesticípou hvězdičku. Po dnešku se můžu považovat za ajťáka, no vážně. :D

Ještě jsem vytvořil myšlenkovou mapu do Bloku expertů na téma Digitální propast a pak jsem se na ostatní věci vykváknul, mám ještě celej zítřek.

V tento den minulý rok jsem skončil studium češtiny. Jak rychle to letí... Tak přece jsem na knihovnictví vydržel o trošku déle a určitě vydržím až do konce, ať se děje cokoliv. :)

Dnes večer si ještě naleju sklenku bílého vína a pak spokojeně usnu. Ráno se vzbudím, omeju, nakoupím, trochu poklidím a zapracuju na úkolech. Přijde mi to až moc perfektní a bezchybné. Až je mi to trochu podezřelé.

Jó akorát minulý týden jsem ve sprše nechal sprchový gel a když jsem dnes přijel, tak už ho někdo znárodnil. No co, koupil jsem si lepší, voňavější. :)

Půjdu relaxovat, pustím si nějakou klidnější muziku a pak se plynule přesunu do postele (rozuměj na horní lůžko dvoupatrovky po festovním žebříku zakrytém spolubydlovou vlajkou nějakého fotbalového klubu).

Mějte se kouzelně, nejezte žlutej sníh a na Vánoce jedině pravý vídeňský sachr s meruňkovou marmeládou! :)
Pa
RJK


Čt 24. 11. 2016 - PoÚtStČtPáSoNe

24. november 2016 at 11:39 | Radek |  Útržky mého života
A můj to do list se plní, tu dů...

V Brně je dnes pošmourno. Počasí a všechno jde proti mě...

Jsem aspikem, a spik se svět...

Jo, miluju Jananas a nestydím se za to. Jejich texty tak moc sedí na mou současnou situaci.

Včera ráno mě naši vzali autem do Brna, protože Ota jel na oční. Když jsem vystoupil z auta a vydal se cestou na kolej, vzpomněl jsem si, že v batohu mám ISIC a klíče od pokoje. Sundal jsem si ho z zad a bezmyšlenkovitě ho jednou rukou držel ve vzduchu a druhou vytahoval již zmíněné věci. No a to by nebylo to pravé, kdyby mi batoh nespadl na zem. Batoh obsahující notebook.
Ještě na ulici jsem se jal zkontrolovat, zda je notebook v pořádku. Dejme tomu, že je. Jenom mi trochu natmavla obrazovka zespoda. Skvělé, úžasné, fantastické, kulervoucí. Asi jsem zase proti někomu vyřknul křivého slova aneb "Karma je zdarma".
Na ranní přednášku jsem se vykašlal a celou středu jsem pracoval na úkolu do Transformace dat. Po několika nesnesitelných hodinách jsem se na poslední úkol vykašlal a "děj se vůle boží". Šel jsem na pivo s kámoškou z minulého roku z češtiny, ale necítil jsem se příliš dobře. Vypil jsem jen jedno pivo a příšerně mě bolela hlava. Okamžitě po příjezdu na kolej jsem letěl na záchod a dostal jsem ze sebe všecko, co do mě ten den přišlo. (Too much information, I know.) Vysoukal jsem se téměř ze všech vrstev oblečení na mém těle a nemotorně vylezl na vrchní lože dvoupatrovky.

Dnes ráno jsem vstal po osmé hodině, díkybohu už v použitelném stavu. Sprcha, nákup v Brněnce, snídaně, pár videí na youtubku, tento článek a poté nejspíš hodnocení úkolů ostatních kolegů. Jelikož většina z nás nevěděla, co dělá, budu při svém hodnocení shovívavý. Poté asi zkouknu internet, abych zjistil něco o tom, jak spravit můj noťas. Volal jsem domů Otovi a nejspíš na něj mám nějakou pojistku na blbost, takže by to neměl být až zas takový problém.

Tolik k mému dnešnímu velice zajímavému plánu. :D
Mám přednášku v 15:50, na kterou musím dorazit, ať se děje cokoliv - tornádo, zemětřesení nebo Donald Trump.
Z této přednášky mám za úkol zpracovat myšlenkovou/tematickou mapu. Ou, to mi připomíná, že bych mohl kouknout na nějaké vzorové práce z minulých let pro inspiraci. :)

Achjo, dnešní počasí mě dost ubíjí. Pohled z okna mi moc radosti nenavozuje, jdu si aspoň ustlat postel. Sám v potemnělé místnosti, spolubydlové jsou ve škole/v práci. No nic, rozpustím si šumivý céčko a šup na hodnocení.

Mějte se famfrpálově, udržujte své uši v čistotě a kupte si vodku, nechte v ní na 15 minut vylouhovat váš oblíbený čaj a skvělý nápoj pro pochmurné zimní večery je rázem na světě. (Věřte mi, je to mňamka ;) ).
RJK

...pouze zelené thé <3

Po 21. 11. 2016 - Ve víru rozkvetlých černých lilií...

21. november 2016 at 21:55 | Radek |  Útržky mého života
Tématem týdne je "Srdce z kovu". Přál bych si někdy takové mít...

Jsem opět na rozcestí. V rovině vztahů.
Ono vážně nejde nic prožít nadvakrát.
A mrtvýho psa si fakt nemůžete nechat na památku, ale musíte ho důstojně pohřbít.

Poslouchám Björk a Jananas. Je mi příjemně.
Školní záležitosti mě pronásledují, ale zvládám to.

Bolí mě břicho. Půjdu spát.

Dnešní zápisek je vážně krátký. Nechci vás o nic ochudit, ale ani znudit. To jen ať víte, že to tady úplně neumřelo.

Mějte se moc krásně, stříhejte si nehty a utřete na Vánoce aspoň ten prach na poličkách... Ještě mi poděkujete ;)
Pa
RJK*