September 2014

Út 30. 9. 2014 - Zastávka na znamení

30. september 2014 at 13:56 | Radek |  Útržky mého života
Wow, tak jsem to nezapíchl na moc dlouho. Bude to tím, že na koleji je fakt nuda a když máte celý den děkanské volno, tak bych se asi nicneděláním sežral. Ale ještě není tak zle, abych se pustil do handoutu do angličtiny, takže jsem se rozhodl pro blogovou variantu. Jásejte! :)

Pokoj číslo 201, až na konci chodby. Hluční sousedé, bujaré chodbovky. Všude kolem samý Radegast a po mém milovaném poličském pivu ani vidu ani slechu. *zoufalý povzdech* Přestěhoval jsem se narychlo z 210tky, protože kolega slovák informatik Miro tam chtěl být sám. Byl docela v pohodě. Teď bydlím s Tomášem, jehož obor si ani za boha nedokážu zapamatovat. Taky docela pohodář. Zatím tu není nikdo, kdo by mi byl vyloženě proti srsti. Pospolitost, kamarádská a odlehčená atmosféra.

Na koleji se člověk naučí žíznit a hladovět a to můžu potvrdit. Peněz je málo a ještě musím neustále drobit na autobus, než se mi dostane autobusové karty. Snažím se nakupovat úsporně a i z mála udělat něco poživatelného, vlastně jak se říká - udělat "z prdu kuličku". :D Nicméně s pečivem je to trošku horší; odjel jsem na víkend domů a vrátil jsem se k sáčku housek obalených penicilinem. Hned letěty do koše. Musím to ještě trochu pořešit. Mám ale nakoupené stravenky a když je čas, tak si zajdu na oběd do nějaké menzy, což je záchranný kruh pro mé chatrné kulinářské schopnosti.

Ve volných časech piju kafe před kolejí a pálím jednu za druhou. Tady se přestat kouřit nedá. Prostě ne.

Na knihovnictví nás je všehovšudy asi 7-8. Před několika lety to bylo prý asi kolem 100. Obrázek o oboru si udělejte sami. :D

Kluci jsme knihovníci asi jen dva, jinak samé ženské. Ovšem s holkama se dokážu bavit spíš. Alča, Elča, Klárča... jaká hezká jména mají. Myslím, že mám skvělé spolužáky. :)

Zatím se mi tu líbí. Opava je hezké město. Chtěl bych zajít i do Slezského divadla na Horním náměstí. Se spolužačkama se domluvíme a prožijeme hezký umělecký zážitek, až bude čas :) Těším se.

Dnes probíhá Guerilla Poetring! Pokud nevíte, o co jde, zajděte na http://guerillapoetring.webnode.cz/ nebo na FB událost https://www.facebook.com/events/373784446103532/ . Já sám se bohužel nezúčastním, ale čekám, že v Opavě nějaké dílka naleznu ;)

Je toho jistě mnoho, co bych vám ještě chtěl povědět, ale dlouhé texty jsou pro dost lidí vyčerpávající, takže to radši utnu dřív, než usnete, v tom lepším případě. :D

Napíšu zanedlouho, možná i nějakou knížku zrecenzuji. Sice jsem teď nic moc nečetl, ale na polici mi leží Cit slečny Smilly pro sníh od Petera Høega, tak uvidíme. ;)

Mějte se a smějte se, jezte ovoce a noste rovnátka!

RJK


Pá 12.9.2014 - Žiju.

12. september 2014 at 15:19 | Radek |  Útržky mého života
Žiju.
A věřím, že tohle ještě někdo čte.
Slezská univerzita v Opavě, Filosoficko-přírodovědecká fakulta, obor Knihovnictví.

Oslavy 20tin, oslavy 50tin, oslavy 60tin.

Smrtelná rýmička a kašílek.

Marná snaha číst, marná snaha žít zdravě.

Marnost nad marnost, ale žiju.

Uvidíme se zase někdy.

Pa, Řáďa