January 2010

Piková dáma znamená tajnou nepřízeň.

16. january 2010 at 21:10 | puostě Uadek, ze starého snáře |  Útržky mého života
Přemýšlel jsem a došel jsem k názoru, že nenapsat vám, co se dělo o vánocích, na nový rok, atd by ode mně bylo hloupé, nevděčné a sobecké.

Takže vám to teď vynahradím.

Vánoce? - Pfff, fúúha, no jako vždycky, kapr a hadry. Kapr k večeři, hadry pro mě pod stromkem. A taky sprcháče a šampóny. A slovník.
V deset večer na půlnoční, zase všecko zkazili. Náladu mi zvedl ten kristus pán, co se narodil, to sem si zazpíval s chutí.

A Silvestr? Doma. Kde taky jinde, že jo :/

Procházka v jednu hodinu ranní 1.1.2010 se sestrou byla nezapomenutelná :D

No a teď? Samý frk frk honem honem, pololetí a já zachraňuju a hájím známky. Jelikož celkem zanedbávám zapisování známek do indexu, tak mě to vízo dokonce i překvapí :D Příjemně, i nepříjemně.

V pondělí píšem z fyziky a v úterý z ájiny, pak už je tomu DOUFÁM konec... A ch né, ještě musim napsat charakteristiku naší rodiny, do 22.1., grrr...

Máme zabíjačku! Celým domem se nese vůně i smrad, je to taková podivná změť pachů a můj čuchometr se v tom někdy neorientuje. Každopádně prejt, jitrničky, tlačenku a takové si pak nechám líbit :)

Po mnoha dlouhých letech literárního strádání jsem vzal do ruky knihu. Totiž - začalo to tak: Přehrabával jsem z nudy knihovnu, s čajem v ruce, s puštěným rádiem, a našel jsem moc krásný knížky: Zlatoroh - Piková dáma a jiné povídky od Alexanda Sergejeviče Puškina, Navzdory básník zpívá od Jarmily Loukotkové (o básníku jménem François Villon), postarší vydání Babičky, Hanýžka a Martínek od Jindřicha Šimona Baara a starý ruský slovník :) Takže teď mám co číst a prostudovávat :)

Dneska sjsem se začetl do toho Puškina, a musím říct, že výborný. Fascinuje mě ta krása staršího českýho jazyka, ty už moc nepoužívaný výrazy, slovesný přechodníky, atd... Nevěděl jsem, že vlastním takový poklady, Puškin byl skvělej Rusák a spisovatel ;)

V únoru mě čeká Masopust, už se těším! Zase půjdeme v maskách původ přes celou ves, čerti mě pomalujou tvář, dám si guláš, zatancuju si, wow! Tohle miluju...

Nakonec jen takový povzdech:

ACHJO.

Ať už mám za sebou tohle období, ať už je jaro, ať už je pěvecká soutěž (k pěvecké soutěži - zapomeňte, že kdy byl nebo bude nějakej duet s Přišlo mi to přišlo vhod, je to zrušeno, jdu tam sám za sebe, takže držte palce jen a jen mně :D), ať už je výlet s kytarákem, ať už je rockoupání, ať už je colour meeeting, ať už...

ať už spím.

-the ice is getting thin-moje sestřička Evička a pod ní moje maličkost, foceno někdy na podzim :)


cukroví a PFko od třídní, byl to supr vánoční den... :)

Váš puostě Řáďa