July 2009

O třešních na uších, retardovaných řidičích autobusů a smutných pohledech z okna

13. july 2009 at 15:20 | puostě Uadek, radující se z maličkostí |  Útržky mého života
Nechci o těchto prázdninách zůstávat doma... ale chtě nechtě prostě musím. S kartami mého osudu si někdo podivně zahrává, ale to se mu dříve a nebo později nevyplatí. Nikdo mi nevolá, nikdo mě nikam nezve, a když už pozve, tak nemám zrovna čas a když se s někým domluvím já, stejně se to zruší.

Potřebuju někoho, komu se dá věřit a je stále "volný".

Ze všeho nejradši bych bydlel v malém městečku nedaleko od naší vsi, to bych měl spolužáky aspoň víc nablízku. Chodili bysme ven, projížděli na kolech ulicí z jedné strany silnice na druhou, málem vjížděli do lidí, kteří stihnou jen tak tak uskočit, křičeli bychom: SAŠÁÁÁ, SAŠÁÁÁ JEDÉÉÉÉ!!! a JÁ MÁM RÁÁÁÁD, SVAŘENÉÉÉ VÍÍÍNO ČERVENÉÉÉ... pak bysme zapadli někam do vysoký trávy a koukali do nebe... no jo, moje naivní utopický představy.

Jenomže teď jen sedím u okna a tupě čučím na silnici a počítám kolik projede červených, modrých, žlutých a zelených aut. Jak trapné. (Ale zato zábavné :D) Taky do sebe láduju buchtu s třešněma, který by mi mohly viset na uších, jenže mi je ukradli a zapekli do tohohle poťouchlýho dezertu :/ :D Ta buchta je sice na moje zítřejší narozeniny, ale to je jedno.

No jo, narozky. Čtrnáctého mi bude čtrnáct. Měl bych to nějak oslavit, ale nebudu. Stejně by se mnou nikdo neslavil a samozřetelně uznáte, že slavit sám své narozeniny je příliš nudné.
Tímto vás ale skrytě nezvu, jen abyste si nemysleli :D

No nic. Při mém smutně zvídavém vykukování oknem z mého malého světa jsem zjistil, že se sem pomalu, ale jistě přibližuje popínavá kytka, která už zabírá skoro celou zeď našeho baráku. No a teď se zas cpe na střechu, pahejl jeden listnatej. Vždyť mi tady za pár měsíců zaroste okno a nepůjde otevřít! To bych tu asi tím vedrem padnul :D

Nedávno jsem si zase koupil černej a zelenej Pu-Erh a jedny červený Cley :) Takže v oblasti nákupů jsem hotov :) Chtěl jsem je koupit už den předtím, ale to byste nevěřili, co se stalo...

Jdu si to takhle ulicí na náměstí a potkám spolužačku P. Řekla mi, že jde na nádraží za D a T a že pojedou autobusem za Á na tábor na Damašek. Tak jsem se rozhodl, že pojedu s nima.
Na nádraží jsme teda potkali D a T a protože jsme měli trochu času, zašli sme do Plusu koupit Á nějaký dobroty - brambůrky atd. Já si koupil pro sebe láhev Pepsi a jednu čokoládu. Pak jsme cestou zpátky na nádraží ty brambůrky hlady otevřeli a asi půlku z nich jsme snědli :D Pak se vymejšlelo, jak to šetrně říct Á :D Snažili jsme se ten sáček nějak připálit k sobě zapalovačem, ale výsledkem toho byl jen trochu propálený sáček :D Nakonec se to P podařilo nějak hezky vysypat u zastávky busu a zbytek se snědl... Á, sorry :D Potom jsme se zeptali jednoho řidiče, kdy jede autobus, kterým potřebujem jet. Náhodou toho řidiče znám, je to hroznej nerv :D Řekl nám, že to jede v 15:10... měli sme asi po půl třetí, takže sme šli do jedný hospůdky na limču :D P tam poprosila jednoho štamgasta o cigaretu - červenou Cleu a světe div se - on jí ji dal! :D Nikdy bych něvěřil, že P má tolik odvahy :D Pak jsme šli na zastávku a čekali... 15:10 - bus nikde, 15:15 - taky nic. Autobusová doprava nás zradila, řidiči sou kreténi! :D Tak P zavolala rodičům, aby nás tam zavezli. Když jsme šli k rodičům P, jel kolem ten řidič, co nám radil, troubil na nás a nechápavě na nás koukal... My se jen otočili a hned: Ty kreténe!!!! :D No a šli sme dál¨. Rodiče P nás tam teda vzali, vysadili nás nedaleko tábora a řekli, že v šest máme bejt u auta, oni sami někam šli. Tak jsme vyrazili směr tábor a cestou jsme si dali tu červenou Cleu (byla dobrá, proto sem si další den koupil celou krabičku :)). Na táboře to bylo super. Bylo tam hodně děcek, asi 150. Pokecal jsem si s kámošema, chvilku jsem tam pobyl, byl to supr. Potom jsme se vrátili a rodiče P nás zavezli domů. Domů jsem se vrátil o půl sedmé, místo mnou nejdříve plánovaných čtyř hodin :D Ale moc děkuju tomu, kdo sestrojil takovou náhodu, že sem zrovna potkal P a zažil takovej krásnej den ;)

A já si myslím, že už sem se nakecal dost. Co jsem chtěl říct, to jsem řekl. Až se mi zase stane něco zajímavého, napíšu vám o tom. Možná budete čekat dlouho, ale nebojte se, určitě se dočkáte ;)
Zdraví vás
puostě Uadek

Kytara mě už moc nebaví, myslím spíš na holky, to se ví :)

6. july 2009 at 19:22 | pubertální puostě Uadek |  Útržky mého života
Přicházím sem po několika dnech, abych znovu naplnil mozky mých čtenářů svými bezduchými řečmi o svém ubohém životě.

Uááá. Poslední dobou se mnou více cloumají mé pubertální pudy. Nebaví mě mé staré koníčky a záliby a mám zvýšenou potřebu dívat se na porno. Teď už dvakrát až třikrát denně. Možná je to jen tím, že jsou prázdniny a není co pořádného dělat, to se časem spraví :D

A možná se v tomto pubertálním mezičase také utváří má budoucnost - s velkou nadsázkou - zpěv. Zpívám pořád a skoro všechno. Ale bez kytary, vyřazuji ji. Pořád stojí v koutě za dveřmi a čeká. Jen tak naoko naladěná. Občas ji vezmu do ruky, abych si drnknul potřebný akord a naladím si hlas. Položím ji a ona tam stojí dál, nedotčená a smutná. Ale jednou, po mnoha letech, se opět rozezní její struny v dál a svými krásnými tóny nás u táboráků ukolébá k spánku... snad...

A DOST! Tohle už je na mě moc sladký, a to já momentálně nemůžu! :D

Započněmež tedy téma nové. Výlet do města označen jako "my personal shopping, zkráceně empéesko" se přesouvá na zítřek. Chtěl jsem jet už dneska, ale došlo mi, že je státní svátek a to budou mít ve většině obchodů zavřeno. Zítřek je tedy ideální :)

A vlastně se jen nudím... ráno jsem si zajel s babčou na cintorín (pro neznalce jazyka slovenského - hřbitov), abych vytrhal plevel na našich hrobech a dopřál tak svým předkům příjemné hnití :D A samozřejmě to věčné světlo a odpočinek, žeano :D Potom jsem musel obracet seno (prostě super činnost, šmrdlat hráběma o zem sem a tam a smát se u toho jako kretén) a pak už jsem si konečně skočil do bazénu, parááádááá... no, "skočil"... spíš sem tam poprvé smočil nožku jako ty princezničky v pohádkách a ponořoval jsem se pomalu asi po centimetrech do té "údajně teplé" vody... ale i přes tento těžký vstup do vodního živlu a také přes menší potíže s plavkami :D jsem si v bazénu hezky zaplaval :)

Ségra dneska odjela na přespání k tetě. No řeknu vám, tady je nááádherné ticho... Občas zazpívají ptáčci, zařve soused na souseda, něco mámě spadne na zem... no prostě pravá vesnická idylka :)

Zakončuji tento článek svým zdvořilým rozloučením apřáním hezkého zbytku dne.
Takže Ahój
puostě Uadek :)

Asi umřu hladem.

3. july 2009 at 12:02 | puostě Uadek, který nemůže takřka NIC jíst |  Útržky mého života
Včera jsem byl v Boskovicích u jednoho doktora a protože mi našel problémy s játry, střevy a se žlučníkem, od kterého se odvíjí má migréna, nakázal mi nejíst toto: (klikněte pro větší obrázek)
Po přečtení tohoto mizerného papírku sem se jen bezvládně posadil na židli a upadal do rozpaků. CO JÁ KU*VA BUDU ŽRÁT?! Prakticky vůbec nic! Umřu hladem. Achjo.
Vlastně můžu třeba brambory s máslem a k tomu čerstvý mlíko, to mi dřív strašně chutnalo... Prej mám taky jíst to, co jedl můj předek, který se dožil nejvyššího věku v našem rodu. No není to kravina? Ale co, hlavní je, že mě to zachrání od té odporné bolesti hlavy a všeho... Má mě to zbavit i mé žárlivé povahy, ale tomu nevěřím, to je věc temperamentu a ta se bohužel nedá změnit :)

Dnešní výlet do města se odkládá na neurčito. Ikdyž, asi si vyjedu sám, nakoupím, posedím, pokecám si sám se sebou... Někdy je to celkem sranda. Jenom abych stihl autobus domů, to už by pak moc velká sranda nebyla :D

Dál nemám co dodat. Snad jen - pokud přežiju, povím vám o svém zdravotním stavu. Prý mě čeká jedna velká migréna, jedna opravdu velká migréna se zvracením a vším, co k tomu patří, ale má být údajně POSLEDNÍ. Nevím, jestli tomu můžu věřit, ale uvidíme. Jestli ale opravdu moje migrény skončí, nevim co bych tomu doktorovi radostí udělal :D

Pro dnešek končím, vracím se k suché večce :D
Váš puostě Uadek

Řáďa si oblíbil jednu píseň od Xindla X :) S Lítostí Vám Oznamujeme :)

ZDE!!! - odkaz na imeem, při vložení přehrávače totiž hraje jen půl minuty písničky, tak tam je celá :)

Prvního července

1. july 2009 at 21:48 | počasím rozveselen i znechucen, puostě Uadek |  Útržky mého života
a pořád prší. a pořád bouří.
hezký prázdniny teda budou, to vám povídám...
Taky je u vás tak? Zatopení Moraváci by asi řekli: "Děláš si srandu?!"... No ale i u nás v Čechách (No, bydlím na hranici Čech a Moravy) také byly takové menší záplavy... odpoledne byla bouřka, no boží dopuštění...
Jinak mám ale k bouřkám vztah velice kladný. Moc rád se koukám z okna na padající kapky deště a oslňující blesky, zvuk hromu mě hladí na duši. Nedávno se mi začalo líbit fotografování blesků, je to celkem sranda chytnout to ve správný okamžik :)
Snad ale neskončím u vážek jako Dan Bárta.
No ale teď jen sedím doma a nudím se. Čekám na pátek, kdy se snad vydám do města. Nakoupím a pobavím se. Lepší než trčet doma u počítače :)
Vlastně u notebooku, počítač pomalu, ale jistě přenechávám sestře. Tím se vyřešil aspoň jeden z našich konfliktů.
No tak doufám, že se v ten pátek aspoň trochu počásí udobří a bude aspoň chvilku hezky. Jako fakt nic proti bouřce, ale sluníčko by teď fakt bodlo, stejně jako spousta dalších věcí :)
Musím už jít spát, zítra jedu k doktorovi, tak ať mu tam nesedim s kruhatejma červenejma očima :D

Dobrou noc přeje
puostě Uadek

A nebojte, už vás dál nebudu mořit tou trapnou písničkou, ktrá je tak trapná, že to uznávám i já sám :D Takže - já jinak poslouchám spíš rockovější věci - Evanescence, Nightwish a tak... ale trip-hop mi učaroval... Dámy a pánové: Massive Attack - Angel :)
(pokud př přehrávání nic neslyšíte, zesilte si zvuk :))