December 2008

-za úsměvem slunce-

28. december 2008 at 23:20 | puostě Uadek, radostně smuten
Za mlžným kouřem a lenivými barvami duhy mohu žít pouze s...

...sám se svými radostmi a starostmi. On totiž nikdo by neuviděl hejno čápů letících-

* ~ † ° † ~ *

~za úsměvem slunce~

°a soumrakem oceánů°

...

And so this is Christmas...

21. december 2008 at 21:21 | puostě Uadek, částečně zaneprázdněn vánočními povinnostmi a zvyklostmi :)
... and what have you done?... tak zpívejte, určitě tuhle hitovku znáte ;)

Jak je již všeobecně známo - vzato kol dokola, tedy kolem a kolem a ještě jednou zpátky - Vánoce jsou svátky klidu a míru. Jenomže mě to nedá a má potřeba vyrušit vás při klidném rozjímání se projevila. Někdo třeba spadl ze židle nebo žebříku, když na dům či záclonu připínal svítící řetízky. Někdo zase leknutím spolkl hořící prskavku. Někdo dokonce dostal takový šok, že ohlodal všechny čtyři svíčky z adventního věnce a zbyly jenom knoty. Mohl bych jmenovat dál, jenže jsem mediální hvězda známá svou leností dělat i úplné prkotiny. Ovšem kdyby se vám stala nějaká nemilá věc, za kterou můžete vděčit mě, budu velice potěšen, neboť aspoň jednou jsem něco velikého dokázal a to ještě ke všemu i na dálku. :)

Ále. Vraťme se k tématu. Potkám-li vás na ulici a položím vám tuto otázku: "Kdo to byl John Winston Lennon?", doufám, že dozajista odpovíte: "Narodil se 9. října roku 1940 v Liverpoolu a zemřel 8. prosince 1980 v New Yorku - zastřelil ho duševně nemocný muž Mark David Chapman. Byl zakladatelem světoznámé kapely The Beatles. Je známý především svými dvěmi hitovkami - Imagine a Happy Xmas (War Is Over). 20. března 1969 pojal za svou druhou manželku japonsko-americkou výtvarnou umělkyni a hudebnici Yoko Ono." A kdo tohle neřekne, toho vlastoručně zaškrtím, ikdyž pochybuji, že bych měl tak velkou sílu... A vlastně, love&peace, nikoho na věčnost posílat nebudu :)

Posílem punčem a toastem, zpívám z plna hrdla. Zpívám o Vánočním čase. O Vánocích pro chudé i bohaté, černé i bílé i všelijak jinak zbarvené, pro všechny trpící, nemocné i pro spokojené, zdravé lidi. Pojďte zpívat se mnou. Nestyďte se, stoupněte si a zpívejte tuhle nádhernou píseň. A hlavně - mějte všichni krásné, šťastné, veselé Vánoce a plno dárků pod stromečkem.

MERRY CHRISTMAS FOR ALL!!!